Laboratórium elektromagnetických metód poskytuje platformu pre štúdium a vedecko-výskumnú činnosť v oblasti elektromagnetického poľa a elektromagnetických javov. Vedecko-výskumná činnosť sa primárne sústreďuje na problematiku elektromagnetických metód nedeštruktívneho vyšetrovania vodivých materiálov, hlavne na metódu vírivých prúdov. Laboratórium využívajú zamestnanci katedry aj pri riešení ďalších vedecko-výskumných úloh.
Taktiež sa v laboratóriu realizujú počítačové simulácie a niektoré merania vplyvov EMP na ľudský organizmus.
Doktorandi KTEBI pracujú v laboratóriu v rámci svojho štúdia a pri vypracovávaní doktorandských dizertačných prác. Laboratórium tiež slúži študentom bakalárskeho a inžinierskeho stupňa pri riešení úloh spojených s bakalárskymi a diplomovými prácami, ako i s bakalárskymi a ročníkovými projektmi.
Kontakt:
Ing. Milan SMETANA, PhD.
Funkcia: Vedúci laboratória elektromagnetických metód
Laboratórium biomedicínskeho inžinierstva poskytuje základ pre štúdium a vedecko-výskumnú činnosť v oblasti problematiky tachnickej a informačnej podpory biomedicíny. Vedecko-výskumná činnosť sa v tejto oblasti sústreďuje najmä na problematiku elektromagnetických vplyvov na živé organizmy, na modelovanie a pčítačové simulácie fyziologických systémov so zameraním na dynamické systémy, konkrétne cievny systém človeka.
I v tomto laboratóriu pracujú doktorandi KTEBI v rámci svojho štúdia a pri vypracovávaní doktorandských dizertačných prác a taktiež študenti bakalárskeho a inžinierskeho stupňa študijného odboru Biomedicínske inžinierstvo pri vypracovávaní bakalárskych a diplomových prác, ako i ročníkových projektov.
Kontakt:
Ing. Michal GÁLA, PhD.
Funkcia: Vedúci laboratória biomedicínskeho inžinierstva